Frame Drill® Teknolojisi
SYSTEMAIR HSK firması olarak kalitemizin sürdürülebilir gelişimi ve rekabet gücümüzün artması yolunda yeni kilometre taşımız; SYSTEMAIR HSK AR-GE ekibi tarafından geliştirilen, patenti SYSTEMAIR HSK'ya ait olan FrameDrill teknolojisi oldu. FrameDrill teknolojisi, klima santrali üretiminde montaj hassasiyetini artırarak santrallerin standart parçalardan üretilmesini ve böylelikle kurulum yerinde veya fabrikadan uzakta bir yerde kolaylıkla monte edilmesini sağlamaya yönelik bir üretim yöntemi, yeni bir iş modelidir.
Avantajları
Modülerlik
Kalite standardizasyonu
Sıfır hatalı üretim
Nakliye kolaylığı
Hızlı teslimat
Yerinde monte edilebilir santraller
Günümüzde Klima Santrallerinin teslimat süresi yaklaşık 8-10 haftadır. SYSTEMAIR HSK olarak yaptığımız müşteri memnuniyeti araştırmalarında bu sürenin 2-4 hafta olmasının arzu edildiğini gördük. Bugün için bu istem, batarya, fan gibi ana malzemelerin temininden, panellerin üretimine, boyanmasına, montaj süresine kadar tüm süreçler göz önüne alındığında imkânsız olarak kabul ediliyordu. Bağlantı noktalarının önceden bilinememesi nedeniyle parçalar stoklanamamaktaydı. FrameDrill teknolojisiyle klima santralinin ana gövdesi çok hassas bir konumlandırma ile önceden üretilebilmekte, stoklanabilmekte ve böylelikle çok kısa bir sürede teslim edilebilmektedir. Bu yeni üretim felsefesinin bir yansıması olarak geliştirilen Quickline santrallerimizde batarya, fan ve diğer malzemeler standart hale getirildiği için 20.000 m3/h'e kadar siparişler 2 hafta gibi bir süre içinde teslim edilebilmektedir.
Frame Drill teknolojisinin getirisi üretim hatalarını ortadan kaldırmakla sınırlı değildir, projelerde tanımlanan gereklere göre üretilmesi gereken Klima Santrallerini, üretim yapılan yerin coğrafyasından da bağımsız hale getirmektedir. Projeye göre üretildikten sonra monte edileceği yere yekpare olarak nakledilmesi gereken endüstriyel klima santralleri, ciddi bir nakliye maliyeti ve güçlüğüne yol açmaktadır. Dolayısıyla üretim yerinin, monte edileceği yere yakınlığı önemli bir kriter olarak karşımıza çıkmaktadır. İşte FrameDrill teknolojisi, bu engeli ortadan kaldırmaktadır. Bu sistemle üretilen bir klima santrali, sadece basit bir tornavida ile dünyanın herhangi bir yerinde kolaylıkla monte edilebilmektedir. Böylece nakliye ücretlerinin önemli ölçüde düşmesi de alıcı açısından önemli bir maliyet avantajı getirmektedir.

FrameDrill teknolojisi ile klima santrallerinin ana gövdesini oluşturan parçalar, modüler olacak şekilde yeniden tasarlanmıştır. Bu yeni modüllerin üzerindeki bağlantı delikleri, FrameDrill ile milimetrenin %1'i hassasiyetiyle delinmektedir. Matkap şeklinde uçları olan özel cıvatalarla yapılan montaj işlemi, çok daha az güç kullanarak ve çok daha hızlı yapılabilmektedir.

FrameDrill teknolojisi ile demonte olarak üretilen klima santrallerinin renovasyon projeleri için de rakipsiz yararları bulunmaktadır. Mevcut klima santralinin değiştirilmesi gerektiğinde işletmeci, ciddi sorunlarla karşı karşıya kalmaktadır. Özellikle söz konusu yer; alışveriş merkezi, otel, müze, kültür merkezi, tarihi yapılar gibi şantiye görünümüne ve yıkma işlemlerine tahammülsüz yerler ise sorun daha da büyümektedir. Bu yeni sistemle mevcut yapılarda yeni klima santralleri, tıpkı legolar gibi kolaylıkla monte edilebilmektedir. Yenileme çalışmaları, yapı ve yapıda ki gündelik yaşam için sorun teşkil etmemektedir.
2011 Tüm Hakları Havalandırma Endüstri Sanayi Ve Ticaret A.Ş. 'ye aittir.