SYSTEMAIR HSK Üniversiteler Arası Proje Yarışması
Havalandırma, Soğutma. Klima sanayi kuruluşu olan HSK firması olarak, 30 yılı aşkın süredir hizmet verdiğimiz sektöre teşekkür niteliğinde başlattığımız, makina mühendisliği alanındaki proje yarışmalarının ikincisini, bu kez uluslararası iş ortağımız, dünyaca ünlü İsveçli Systemair’le birlikte 2012/2013 öğretim yılında düzenleyeceğiz.

Yarışmada; HVAC sistemlerinin en temel elemanlarından olan klima santrallerinin tasarımı, enerji verimliliği, seçilen bileşenlerin önemi ve ekipman optimizasyonu vurgulanacaktır. Bu alanda örnek tasarım projeleri ortaya çıkacaktır. Enerji verimliliğine katkıda bulunan durumlar irdelenecektir.

Yarışma konusu; “Optimum Klima Santrali Tasarımı”dır. Tasarımda, enerji verimliliği, performans ve çevreye olan etki ana tasarım kriterleri olarak ele alınacaktır. Ancak maliyetlerin de optimize edilmesi istenmektedir. Burada takımlar en düşük maliyetle en yüksek verimi ve en iyi performansı elde etmeyi hedefleyeceklerdir.

Yarışma sayfasında bulunan “Başvuru Formunu” dolduran yarışmacılara, “Yarışma Şartnamesi” ve “Projelendirilecek Klima Santralinin Şartnamesi” gönderilecektir.

Yarışmaya, üniversitelerde makine mühendisliği alanında lisans ve lisansüstü düzeylerde eğitim gören öğrenciler katılabilir. Öğrenciler en fazla 3 kişiden oluşan takımlar oluşturabilirler. Bu takımlar kendi bölümlerinden bir öğretim üyesinin danışmanlığı ile çalışmalarını yürütecektir.

Yarışma projesi aynı zamanda öğrencilerin kendi bitirme tasarım projeleri de olabilir.

Sektörün geleceğini temsil eden öğrencileri, klima endüstrisi için katma değer üretmeye teşvik eden proje yarışması, 2013 yılınan Haziran ayında sonuçlanacaktır. Jüri tarafından seçilecek çalışmalar, ayrıca bir kitapta toplanacaktır.

Dereceye giren projeler; Prof.Dr. Ahmet ARISOY ( bşk. ), Prof. Dr. Hasan HEPERKAN, Mak. Müh. Ersin GÖKBUDAK , Mak. Müh. Gürkan GÖRGÜN ve Mak. Müh. İzzet TANYOL’dan ( SYSTEMAIR-HSK ) oluşan jüri tarafından belirlenecektir.

Yarışma Ödülleri;

Birincilik Ödülü : 6.000 TL
İkincilik Ödülü : 4.000 TL
Üçüncülük Ödülü : 2.000 TL

Yarışma Şarnamesi, Proje Süreçleri ve Proje Kriterleri ile ilgili bilgiye “Yarışma Şartnamesinden” ulaşabilirsiniz.

Yarışma hakkındaki sorularınızı HSK’ya etemocin@hsk.com.tr adresinden ulaştırabilir veya 0212 356 40 60 numaralı telefondan Pazarlama Departmanı ile görüşebilirsiniz.
2011 Tüm Hakları Havalandırma Endüstri Sanayi Ve Ticaret A.Ş. 'ye aittir.