Otomasyon
SYSTEMAIR HSK 2010 yılında hizmette de markalaşmak için Kontrol Sistemleri Departmanını kurdu. Tecrübeli mühendis kadrosuyla ve anlaşmalı olduğu firmanın ileri teknoloji donanımlarıyla, hastaneler, alış-veriş merkezleri, fabrikalar, enerji tesisleri ve toplu yaşamın olduğu her yerde, insanların ve ürünlerin ihtiyaçları doğrultusunda iklimlendirme tesislerinin anahtar teslim montaj, kablolama, MCC + DDC panellerinin üretimi ve montajı ile programlama dahil bütün mühendislik hizmetlerini vermektedir. Otomasyon sistemleri; yeni veya mevcut yapılarda, çalışmakta olan elektromekanik sistemlerin otomatikleştirilmesi için yapılan yazılımsal ve donanımsal çözümleri kapsamaktadır. Günümüz şartlarında yeni ve modern tesislerde güvenli ve konforlu ortamı daha az iş gücü ve daha az enerji ile oluşturabilmek için otomasyon sistemi şarttır. Otomasyon sistemleri ile sıcaklık, basınç, nem ve hava kalite kontrolleri kolaylıkla yapılabilmektedir. Bu aynı zamanda istenilen üretim ve konfor şartlarının oluşturulabilmesini sağlamaktadır.
SYSTEMAIR HSK Otomasyon Ekbinin Hizmetleri
SYSTEMAIR HSK Otomasyon ekibi, SYSTEMAIR HSK Satış Departmanı ile ortak projeler yürüterek müşterilerine zaman kazandırır.
Müşterileri ile bire bir iletişim kurarak gerekli senaryo ile ilgili bilgi alır, müşterilerinin özel isteklerine riayet eder veya departman kendi çözümünü ortaya koyar. Bu sayede otomatik kontrol sistemi için gereken tüm şartlar eksiksiz olarak yerine getirilir.
Ar-Ge departmanı tarafından tasarlanan yeni ürünler ve paket cihazlar için gerekli olan bilgiler, kısa sürede edinilerek gerekli değişiklikler yapılır.
Klima santralleri, otomasyonu ile birlikte test edilerek, teslim edilir.
Lon Works, Bacnet-MSTP, Bacnet-IP ve Mod-Bus protokollerine uyumlu olan cihazlar sayesinde bina otomasyon sistemleri ile uyum içersinde çalışır.
Kullanılan kontrolörler sayesinde trend izleme ve kaydetme, scada oluşturabilme gibi özelliklerin yanında daha basit çözümlere gidilir. Müşteriler, klima santrallerinin yanına gitmeden, masalarının başında ( bina otomasyon sistemi olmadan ) bilgisayarları ile kontrolörlere direkt olarak bağlanarak, kontrolör üzerinden her türlü işlemi yapabilirler.
Firmamızda kullanılan elektrik ve otomasyon ürünleri
Otomatik kontrol sistemleri
HVAC kontrol ekipmanları
Soğutma kontrol ekipmanları
Frekans sürücüleri
Isıtma / soğutma kontrol vanaları
Damper motorları
Basınç kontrol ve duyar elemanları
Sıcaklık kontrol ve duyar elemanları
Nem kontrol ve duyar elemanları
Firmamızda gerçekleştirilen elektrik ve otomasyon hizmetleri
MCC ve DDC pano dizayn ve üretimi
Arıza giderimi
Elektromekanik montaj
Kablo çekimi
Uç bağlantısı
Programlama
Süpervizyon
Mühendislik, test ve devreye alma
İlgili Teknik Dokümanlar
Referanslarımızdan
ORA Alışveriş ve Eğlence Merkezi / İSTANBUL
21 adet klima santrali otomasyonu ve Lon-works hattı kullanarak tüm sistemin bina otomasyonu ile uyumu çalışması yapılmıştır.
Tofaş Fabrikası / BURSA
12 adet klima santrali otomasyonu ve Web Modul kullanılarak tüm sistem, scada tabanlı arayüz ile izlenebilir, kontrol edilebilir ve arşiv depolayabilir halde teslim edilmiştir.
Vakıf Gureba Hastanesi
8 adet klima santrali otomasyonu, 5 adet klima santrali otomasyon yenilemesi yapılmıştır.
Türk Hava Yolları VIP Binası
6 adet klima santrali otomasyonu ve Bacnet-MSTP hattı kullanılarak bina otomasyonu ile uyumlu halde teslimi sağlanmıştır
Türk Hava Yolları Apron
2 adet klima santrali otomasyonu ve Lon-works hattı kullanarak tüm sistem, bina otomasyonu ile uyumlu halde teslim edilmiştir.
SYSTEMAIR HSK Kontrol Departmanı
Tel
:
+ 90 (0) 212 - 623 22 10
Faks
:
+ 90 (0) 212 - 623 22 15
E-mail
:
Yetkili
:
Nazım ATALAY
2011 Tüm Hakları Havalandırma Endüstri Sanayi Ve Ticaret A.Ş. 'ye aittir.